Bývalý pivovar Sedlec u katedrály Panny Marie a sv. Jana Křtitele v Kutné Hoře je již několik let regionálním centrem nezávislé kultury. Druhý červencový víkend jej zamýšlíme zahltit maratonem studentského divadla. Areál nabízí desítku originálních lokací, těšit se můžete nejen na openair, ale i komorní inscenace v interiérech stodol a ve spletitém podzemí. V jedinečném industriálním objektu vzniknou divadelní projekty přímo na míru jednotlivým prostorům, ale můžete se těšit i na reprízy oblíbených inscenací z repertoáru. Dramaturgie festivalu bude velmi různorodá, uvedeme interpretace klasických textů, díla současných dramatiků, ale i autorské inscenace.

Realizační tým

Koordinátoři festivalu: Elisa Speváková a Jiří Dejl
Program a dramaturgie: Prokop Košař a Ema Zelená
Výkonná produkce: Klára Vaňkátová, Adéla Fejková, Adéla Hromasová, Matěj Zahajský, Anna Mercedes Čtvrtníčková a Daniel Spiess
Technické zajištění: Oldservis.cz, Tomáš Reml a Kryštof Lepšík
PR a propagace: Karolína Mynaříková, Jakub Brunclík
Grafika: Konrád Karlík
Infocentrum: Adéla Fejková
Pedagogické vedení: Tomáš Staněk, Zuzana Horáková

Projekt OLDstars on the ROAD 2022 byl podpořen grantem Státního fondu kultury, grantem měst Kutná Hora a Roudnice nad Labem a grantem Středočeského kraje.

Letošní festival OLDstars on the ROAD: Kutná Hora 2022 proběhl pod záštitou rektora Janáčkovy akademie múzických umění v Brně MgA. Petra Michálka, radního pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Středočeského kraje Mgr. Václava Švendy, radního pro kulturu v Kutné Hoře Mgr. Štěpána Drtiny a vedoucího Katedry pedagogiky na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze Doc. PhDr. Martina Strouhala, Ph.D.

Partnery festivalu OLDstars on the ROAD: Kutná Hora 2022 byli X10 Kutná Hora, GASK, turistická oblast Kutnohorskokolínsko, reklamní agentura Lepor, oldservis.cz a firma TOI TOI, sanitární systémy, s r.o.


Mediálními partnery festivalu jsou servery Místní kultura, i-divadlo.cz, scena.cz a kudyznudy.cz.

Děkujeme za podporu!

Praktické

Vstupenky

Celofestivalová  

Základní  850,- / Zlevněná (student, ZTP) 750,-

Vstupenka jeden den

Základní 400,- / Zlevněná (student, ZTP) 300,-

1 představení

Základní 200,- / Zlevněná (student, ZTP) 150,- 

Doprava 

Adresa je Zámecká 136, Sedlec, 284 03 Kutná Hora. 

  • Vlakem z Prahy hl. n. - Kutná Hora hl. n. - Kutná Hora Sedlec - po té 5 min pěšky do pivovaru

  • Autem cca 80 km z Prahy - parkování poblíž areálu je možné, ale kapacity jsou omezené. 
  • Autobusem z Praha, Háje - autobusové nádraží Kutná Hora - po té 30 min pěšky do pivovaru.

Stanové městečko 
Ubytování diváků bude připraveno stanové městečko s kompletním sociálním zázemím i stravovací služby. Diváci, kteří si zakoupí naši celofestivalovou vstupenku mají ubytování v ceně.

Občerstvení 

V letošním novém barovém městečku čeká na diváky jídlo a pití širokého výběru. Můžete se tak těšit na náš tradiční Johnny service bar, známé burgery od Kaiser Franz nebo kafe od Kryštofa z Kavárna Čekárna. Nově s námi na festivalu bude jamajský Prague Jerk Station a místní legendární Bar 22.