Doprovodné programy

Jak se dělá divadelní festival?

Program festivalu bude bohatý, inscenovány budou nejen hry klasické, ale i nejnovější kousky od současných dramatiků, nabídnou i pestrou škálu doprovodných programů. Organizovány budou workshopy herectví, cirkusové akrobacie a příměstský tábor "Jak se dělá divadelní festival?".

Letní divadelní festival si pochopitelně žádá celou řadu příprav. Účastníci příměstského tábora tak budou mít jedinečnou možnost začlenit se do tvorby festivalu od samého začátku. Každý den přípravného týdne (4.-8. 7. 2022) je pro ně připraven jeden ateliér, který jim umožní nahlédnout na přípravy festivalu optikou nejrůznějších divadelních profesí. Těšit se tak mohou například na seznámení s výkonnou produkcí, propagací a PR, tvůrčím psaním nebo ovládáním divadelní techniky. Dále se zúčastní vybraných divadelních zkoušek a samozřejmě si uměleckou práci vyzkouší na vlastní kůži. Předchozí zkušenost s divadlem není nutná.

Podrobnější informace a přihlášky na e-mailové adrese festival@oldstars.cz. Součástí workshopů i příměstského tábora je festivalová permanentka. Tábor je primárně určen pro účastníky ve věku 13-17 let.

Workshop cirkusové akrobacie

Profesionální lektorka a performerka pražského centra pro nový cirkus Cirqueon Vilma Vojtíšková provede účastníky tvůrčí dílny základy cirkusových disciplín. Svou bohatou praxi získala například v rámci lektorského kurzu v irském Galway nebo belgickém Levenu.

Můžete se tak těšit na párovou i vzdušnou akrobacii, žonglování nebo balanční techniky. Na vlastní kůži tak budete moct zažít plnohodnotnou lekci nového cirkusu i pohybového divadla. Vítáni jsou zájemci všech věkových kategorií, kteří se chtějí naučit lépe pracovat se svým tělem, poznat jeho hranice, a hlavně zažít spoustu zábavy!

Nemusíte se ničeho bát, žádné nebezpečí nehrozí. Vedlejším účinkem workshopu může být bolest svalů, o kterých jste dosud nevěděli, že existují, ale také pocit, z dobře odvedené práce. Cílem je strávit čas na čerstvém vzduchu v přátelském kolektivu.

Workshop základů herecké tvorby

Absolventi DAMU a JAMU nabídnou účastníkům ochutnávku herecké práce. Na individuálních i kolektivních etudách si vyzkouší práci na roli, vnímání dramatických situací a volbu adekvátních výrazových prostředků. Naučí se využívat naplno svých hlasových i fyzických možností, osvojí si předpoklady sebevědomého vystupování před kolektivem a v neposlední řadě se zbaví trémy. To vše pod letní oblohou v přátelském kolektivu, před kterým se není třeba nijak ostýchat. Budete překvapeni, kde všude se získané dovednosti dají uplatnit, protože jak pravil Shakespeare: "Celý svět je jeviště a všichni lidé na něm jenom herci."

Workshop sítotisku

Oživte svůj šatník originálním designem letošního festivalu! Ve spolupráci s kutnohorskou firmou Lepor si budeme moci vyzkoušet grafickou techniku sítotisku a vytvořit si tak vlastní festivalový merch.


Dětský koutek

Václav Borůvka Valtr založil dětský koutek pro své děti. Václav Borůvka Valtr založil dětský koutek pro děti svých přátel. Václav Borůvka Valtr založil dětský koutek pro všechny děti na festivalu. Václav Borůvka Valtr založil dětský koutek pro všechny děti z Kutnohorska.

V rámci dětského koutku proběhne maraton čtení pohádek! 

Jakub Cibula: NAHOTA

Umělecká instalace v areálu

Jak vypadají prostory, které nás obklopují, které si neseme s sebou, ale fyzicky v pozorovaném prostoru nefigurují? Jak vyjádřit onen magický realismus každodennosti, který se někdy jeví více jako surrealistická koláž či zinscenovaná událost?

Skrze formu jevištního stolu stavím magické na úroveň reality. Využívám jazyk z části zbavený subjektivní představivosti a zobrazuji nový/přehlížený kontext každodennosti. Odhaluji, propojuji zdánlivě nesouvisející, přizpůsobuji se. Jednoduchost formy, hraničící s banalitou, mění chápání okolního prostoru a její původní funkce je transformována v chrám/jeskyni/obřadní stůl/hledané/náš obraz.